Σχολικές Γιορτές

Σχολικές Γιορτές - ενδεικτική εικόνα

Ενημέρωση για τις σχολικές εορτές του Γυμνασίου

Εορτασμός επετείου 25ης Μαρτίου

Μία πολύ ενδιαφέρουσα και εναλλακτική γιορτή για τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου παρουσίασαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α' Γυμνασίου με την καθοδήγηση του κ. Ποθουλάκη.

Γιορτή 17ης Νοέμβρη

Πραγματοποιήθηκε ο εορτασμός για την επέτειο του Πολυτεχνείου με μεγάλη συμμετοχή μαθητών και μαθητριών! Υπεύθυνες καθηγήτριες η κ. Γεωργογιάννη και η κ. Παρθένη.

Παραδοσιακοί Χοροί

Στο Σχολείο μας υλοποιείται πολιτιστικό πρόγραμμα με αντικείμενο τους παραδοσιακούς μας χορούς και με θέμα: ''Γνωρίζουμε τα Επτάνησα''.      Το πρόγραμμα διαρκεί δύο ώρες εβδομαδιαίως, εκπονείται κάθε Δευτέρα και Τρίτη, μετά τη λήξη των μαθη...

Εκπαιδευτικοί Σύνδεσμοι

7ο Γυμνάσιο Νίκαιας

• Παντειχίου 23 και Σάντας

• Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.