Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουν τους μαθητές:

Χρηστίδη Αριστείδη της Α’  Γυμνασίου και Παπασπύρο Γιώργο της Β’  Γυμνασίου,

οι οποίοι προκρίθηκαν στη Β’ φάση του 9ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Φυσικής Γυμνασίου.

Ο Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής Γυμνασίου 2021 και για τις τρεις τάξεις διοργανώνεται από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών (Ε.Ε.Φ.) σε 2 φάσεις:

Η Α’ φάση πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 20 Μαρτίου 2021 εξ αποστάσεως και  η Β΄ φάση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 23 Μαΐου 2021 σε Εξεταστικά Κέντρα σε όλη την Ελλάδα (τηρώντας όλα τα μέτρα που επιβάλλουν τα υγειονομικά πρωτόκολλα).

Στη Β’ φάση προκρίθηκαν όσοι μαθητές συγκέντρωσαν συγκεκριμένη βαθμολογία στην Α’ φάση.

Όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση συμμετοχής από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών, αλλά βραβεία θα απονεμηθούν μόνο σε όσους διακριθούν κατά τη Β’ φάση.

Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες του Σχολείου μας για τη συμμετοχή τους και ευχόμαστε καλή τύχη στη Β’ φάση στον Παπασπύρο Γιώργο και τον Χρηστίδη Αριστείδη!

Πληροφορίες για τη Β’ φάση:

Joomla Templates: by JoomlaShack